در انتخاب چهره سال وبلاگستان شرکت کنید

همچنان اعتراف می کنم بازیهای وبلاگی را دوست دارم . راستش از وقتی که بیست سی سال پیش فیلم « دونده » امیر نادری را دیدم ، حسی در من به وجود آمده که دوست دارم در هر بازی و در هر مسابقه ای شرکت کنم و تمام تلاش خودم را هم برای برنده شدن بروز دهم .

چند هفته ای است که به دعوت اینجا ، تلاشی برای شناخته شدن چهره وبلاگ نویس سال 1389 صورت می گیرد و به همین بهانه ، دوستان هر کدام چند وبلاگ مورد علاقه شان را پیشنهاد می دهند تا مخاطبان با دادن آرای خود ، در نتیجه تأثیرگذار باشند . خب ، من هم به سهم خودم با شرکت در این بازی وبلاگی و با احترام به همه وبلاگهایی که از سوی دوستان نامزد بهترین شده اند ، چند وبلاگ زیر را پیشنهاد می کنم و از دوستان می خواهم که حتماً در مسابقه شرکت کنند . توضیح ضروری : اسامی وبلاگها را بر اساس حروف الفبا آورده ام .

1- آهستان: امید حسینی نویسنده و مدیر این وبلاگ ، ساکن شهر قم که کار و کاسبی اش هم مثل عکسش در پرده ابهام قرار دارد ، یکی از پرکارترین های محیط وبلاگستان است و از ویژگیهای نوشته های او استنادات متعدد و پیوندهایی است که مطالب او را خواندنی و قابل اعتماد می کند . امید در هر دو انتخابات به دکتر احمدی نژاد رأی داده است اما ظاهراً این روزها خیلی از برخی موضعگیریهای او یا برخی اطرافیانش بخصوص آقای مسئله فرعی ! دل خوشی ندارد . امید حسینی درباره هر موضوعی بخوبی وارد میدان می شود و موضع می گیرد بجز درباره پنج تن خاص که سکوت را بر موضع منفی گرفتن ترجیح می دهد ، با این حال امید ، یک بار به خاطر فیلتر شدن ورد پرس و یک بار هم به دلیل انتقاد از آقای خاص ، طعم شیرین « پالوده » ! را چشیده است . 

2- خاطرات جبهه : حمید رضا داوود آبادی نویسنده این وبلاگ ، ظاهراً نباید برای کسانی که دستی به فرهنگ و ادبیات دفاع مقدس دارند ناشناخته باشد . مردی آرام و ساکت و مهربان که کافی است فقط ده دقیقه کنارش بنشینی تا یک خاطره دست اول از جنگ و بچه های بسیجی برایت رو کند . داوود آبادی با اینکه رفیق فابریک مسعود دهنمکی است ، آدم شلوغی نیست و بخوبی کارش را می کند با این همه یکی دو بار هم این رفیقمان فیلتر شده است آن هم به خاطر اسم بردن از محمد علی زم !

3- دانشطلب : سید مجتبی دانشطلب هم از نویسندگان خوب و خوشفکری است که کمتر از آهستان می نویسد اما نوشته هایش بیشتر به دل من می نشیند ، فکر می کنم برای نوشتن مطالب ، بیشتر وقت می گذارد و نکاتی را از برخی حوادث و رویدادها بیرون می کشد که به حل یک پازل سخت ذهنی کمک می کند . دانشطلب هم یکی دو بار طعم تلخ فیلترینگ که چه عرض کنم ریشه کنی وبلاگش را چشیده که این موضوع از عجیبترین اتفاقات دنیای وبلاگستان محسوب می شود .

4- زهرا : زهرا اچ . بی . که علاوه بر نامشخص بودن عکس و شغلش مثل آهستان ، نام خانوادگیش هم نامشخص است و به همین دلیل شایعاتی مبنی بر اینکه اچ . بی . مخفف هاشمی بهرمانی ! یا حاج بابایی ! است را پشت سرش یدک می کشد ، از کسانی است که نوشته های روان و راحتی دارند. او موضوعات ساده روزمره را که گاهی بی اعتنا از کنارشان رد می شویم هدف می گیرد و اکثراً بدون موضعگیری و صرفاً با نقل عریان حادثه ، ما را به تأمل و تجربه می کشاند . زهرا اچ . بی با پژو 206 معروفش شناخته می شود که به احتمال قوی سفید و بدون صندوق است و ظاهراً لایی هم می کشد و یک بار هم توی آزاد راه قزوین نزدیک بوده دلرحمی کار دستش بدهد و سارقان مال و مرکبش را بربایند و ... بس کنم . کسانی که نوشته های زهرا را نخوانده اند یقیناً چیز زیادی را از دست داده اند . درست نوشتم بچه ها ؟

5- از آنجا که ما خودمان شکسته نفسی زاید الوصفی داریم خجالت کشیدیم اسم خودمان را اول از همه بنویسیم و به همین دلیل از زبان و ادبیات و الفبای فارسی عذرخواهی می کنیم ( این روزها دست به عذرخواهی مان خوب شده است !) و توجه شما را جلب می کنیم به وبلاگ آب و آتش ( کلیک نکنید ؛ همینجاست !)  که مال خودمان می باشد . نویسنده این وبلاگ عشق تعریف کردن خاطرات قدیمی دارد و وبلاگش هم خط سیر مشخصی ندارد و مثل آهستان فقط سیاسی نمی نویسد یا مثل زهرا فقط اجتماعی . همان طور که از اسمش بر می آید ، از همه چیز در این وبلاگ کشکول گونه پیدا می شود از شعر و ادبیات و موسیقی و سینما و سیاست و فرهنگ و خاطره و ... تا چند ماه پیش هم بخش قابل توجهی از نوشته های آب و آتش را گزیده نویسی هایی از گوشه و کنار فرهنگ و ادب تشکیل می داد . در حقیقت نویسنده این وبلاگ بیش از حد ساده به دل خودش می پردازد و به این فکر نمی کند که بابا سنی از تو گذشته ، این ادا و اصولها را بگذار برای جوانها بخصوص دختر خانمها ، اما مگر به گوشش می رود. تازگیها کمی عاقل شده و بخش اعظمی از این جور نوشتنهایش را مختص کرده است به گودر یا همان گوگل ریدر . البته اگر دوستان فیلترینگ اجازه بدهند ما با این اینترنت درب و داغانمان واردش بشویم و هی دم به ساعت ، دکان این گودر بی صاحب مانده ما را تخته نفرمایند .

فهرستی از وبلاگهای خوب و خیلی خوب هم دارم اما هر کدام را به دلایلی ذکر نکردم ، مثلا ً وبلاگهایی چون خصوصی نیست  علی رغم اینکه مطالب پر مغز و قابل تأملی دارند ، اما از آنجا که مرتب یا با نظم به روز نمی شوند و بین هر روزنوشت - روز ! نوشت ؟ - آنها گاهی ماهها فاصله می افتد ، نمی توانند به عنوان چهره برتر شناخته شوند . یا مثلاً وبلاگ قطعه 26 از حسین قدیانی ، به دلیل طولانی بودن بسیار بیش از حد یک روزنوشت وبلاگی و آوردن مطالب مفصل روزنامه ای که گاهی حوصله خواندن کامل آن را - علی رغم زیبایی بخش اعظم نوشته های آن - از خواننده می گیرد ، نمی تواند به عنوان برتر شناخته شود . البته قطعه 26 از این جهت که پربیننده ترین و پر کامنت ترین وبلاگ فارسی زبان است به نوعی خود به خود برتر شناخته شده است . برخی وبلاگهای خوب هم فصلی مطلب دارند مثل وبلاگهای شاعران خوبی چون علیرضا قزوه و محمدکاظم کاظمی . بخصوص وبلاگ کاظمی اگر مثل سابق پرکار بود حتماً در این فهرست پیشنهادی ذکر می کردم بخصوص به خاطر مطالب منحصر به فردی که نویسنده آن در نکات ویرایشی و دستوری زبان فارسی می آورد در کمتر جایی به چشم می خورد . یک وبلاگ پرکار هم از دوست عزیزم روح الله امین آبادی هم در دسترس انتخاب شماست که ویژگی اصلی اش علاوه بر پرکاری ، نکته سنجی های آن بخصوص در مسائل سیاسی است .

خوب است در اینجا از برخی وبلاگهای خانمها یاد کنم که با آنکه از وزانت و محتوای خیلی خوبی برخوردار بوده اند ، به محض آنکه مدیرانشان ازدواج می کنند ، رو به تعطیلی کامل یا ناقص رفته اند و نویسندگانشان گاهی از سر تفنن و نه وبلاگ نویسی ، چیزی در آن آورده اند . از جمله وبلاگ خوب قمار عشق از خانوم فاطمه ابوترابیان یا نازنین یار از خانوم فاطمه معین زاده و قاصدک بارون از زهرا .

* برای رأی دادن به وبلاگهای مورد نظرتان به این نشانی بروید . برای رأی دادن خیلی وقتی ندارید ؛ همین الان اقدام کنید .

* این دوستان هم درباره چهره های پیشنهادی خود مطلب نوشته اند ؛ مراجعه کنید : + ،+ ، + ، + ، + ، + ، +

/ 15 نظر / 94 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عبدالله

وبلاگ قطعه26 را فراموش کردی برادر!!!!

دریاترین

ما به شما رای دادیم![لبخند]

محمد

قانون زندگی ،قانون باورهاست و اندیشه ها از باورها دستور میگیرند، کافیست باور کنید تا ببینید![لبخند][لبخند]

رند خراباتی

رای من به وبلاگ شماست آنهم فقط به خاطر نویسنده با حالش[لبخند]

علیرضا بیگدلی

سلام من هرچی روی این سایته نظرسجیه می زنم نمی یاد!!!! بحر حال موفق باشید. احمدی نژاد سلام

یکی

سلام تااونجائی که من می دونم زهرا اچ بی مهندس نرم افزاره.پالوده!! شدن وبلاگ ایشون هم مشت محکمی به دهان منتقدان "پالودگی" توی ایرانه.

fatemehzahra

سلام و خسته نباشید خدمت همه ی ایرانیان: کسانی بودند که برای ابادانی ایران کوشیدند مثلا : شهید محمد حسین فهمیده [گل] شهید علی فعله کار ظریف [گل] شهید ابوالفضل مرادی کوشکی [گل] شهید عباس علی مرادی کوشکی [گل] شهید رضا میرزایی [گل] شهید سید محمدرضا موسوی فرید [گل] شهید سید مهدی اسماعلیان [گل]

سلام شرمنده این پیام رو میدم این پیام رو یکی به من نظر داد منم بهش عمل کردم.. تو رو به امام زمان قسم می دم این پیام رو بخون.دختری از خوزستانم که پزشکان از علاجم نا امید شدند.شبی خواب حضرت زینب (س)را دیدم در گلوم اب ریخت شفا پیدا کردم ازم خواست اینو به بیست نفر بگم. این پیام به دست کارمندی افتاد اتقاد نداشت کارشو از دست داد.مرد دیگری اعتقاد داشت 20 میلیون به دست اورد. به دست کس دیگری رسید عمل نکرد پسرشو را از دست داد.اگه به حضرت زینب اعتقاد داری این پیامو واسه 20 نفر بفرست............ 20 روز دیگه منتظر معجزه باش. ممنون.